Case Studies

27% dodatkowego przychodu w dwa tygodnie dzięki precyzyjnej segmentacji

Producent wprowadzał na rynek nowy model smartfona – Galaxy S6. Podstawowe wyzwanie polegało na tym, aby w ciągu zaledwie dwóch tygodni przekonać jak najwięcej odwiedzających do przedpremierowego zakupu produktu.

  • 27% wzrost przychodów

Informacje o firmie

Samsung to jeden z największych producentów sprzętów elektronicznych na świecie oraz niekwestionowany leader w sektorze smartfonów. Koncern generuje ponad 300 mld dolarów rocznie ze sprzedaży swoich produktów i usług oraz należy do ścisłej czołówki największych firm na świecie według rankingu Fortune 500. W ciągu swojej siedemdziesięcioletniej historii firma rozszerzyła swoją działalność na takie branże, jak zaawansowane technologie, półprzewodniki, budowa drapaczy chmur i zakładów produkcyjnych, petrochemia, moda, medycyna, finanse, hotelarstwo i inne. Postawienie na rozwój, odkrycia, wynalazki i przełomowe produkty pozwoliły uzyskać firmie pozycję lidera w wielu segmentach rynku oraz doprowadziły do rozwoju poszczególnych branż.

Wyzwanie: Zwiększenie sprzedaży przedpremierowego produktu.

Nasze działania

Przygotowaliśmy kampanię prowadzoną tylko dla precyzyjnie dobranego segmentu klientów, których zachowanie i dotychczasowa historia odwiedzin sklepu wskazywały na to, że interesują się smartfonami oraz celem aktualnej wizyty na stronie może być zakup telefonu. Wykrywaliśmy w czasie rzeczywistym odwiedzających, którzy porzucali stronę sklepu bez przejrzenia aktualnej oferty dedykowanej dla telefonu Galaxy S6. Kluczem kampanii było dotarcie do odbiorców, którzy nie są świadomi aktualnie trwającej przedsprzedaży, a jednocześnie są potencjalnymi kupującymi i wyłącznie takim odwiedzającym wyświetlaliśmy w momencie opuszczania sklepu pop-up, podlinkowany do odpowiedniego landing page. Przetestowaliśmy kilka wersji kreacji, a w zasadzie komunikatów na popupie i ostatecznie najbardziej skuteczny okazał się:

Rezultaty

Kampania dotarła tylko do niewielkiego procenta wszystkich odwiedzających sklep. Jednak dzięki precyzyjnemu dopasowaniu segmentu klientów, których warto było zachęcać, jej rezultaty były nadzwyczaj dobre. Blisko 2% osób, które zobaczyło zachętę, dokonało zakupów generując w ciągu 2 tygodni ponad 27% dodatkowego przychodu całego sklepu. Współczynnik CTR dla przygotowanego banera sięgnął blisko 7,6%. Ponad 6 na 10 osób, które chciały już zakończyć wizytę w sklepie, pozostały na stronie przez kolejne 180 sekund w wyniku zaprezentowania zachęty.

Pobierz darmowy e-book

Jeżeli chcesz porozmawiać o naszych usługach, produktach lub potencjalnej współpracy, to zapraszamy do kontaktu

Nasza Polityka Prywatności

Zasady stosowania RODO w Loopa.eu

Formularz do Zarządzania danymi osobowymi